MNLKŠ Rezultati 9. kola i parovi 10. kola

Rezultati 9. kolo :
Banzogo – Tribunj 2:2 ( Milan Vukadinović x2 – Lovre Botica, Marko Vlašić )
Mišo Kovač – Mihovil 8:1 ( Antonio Bumbak x5, Krešo Juras x2, Jakov Jakšić – Roko Perković )
Kurba Vela – Pijaca 0:6 ( Josip Živković x4, Niko Labor, Toni Škugor )
Psihijatrija – Đardin 3:1 ( Davor Jurišić, Ante Džapo, Petar Cota – Karlo Skorić )
TLM – Zlarin 3:1 ( Mate Vukšić x2, Niko Rak – Ivan Brajković )

U prvoj utakmici devetog kola susrele su se ekipe Banzoga i Tribunja. Obje ekipe na utakmicu su došle sa puno izostanaka, te niti jedna od dvije ekipe nije imala nijednog igrača na klupi. U prvih nekoliko minuta nismo vidjeli izglednijih prigoda, a u 6. minuti Tribunjci iz prve prilike dolaze u vodstvo, kada Botica odigrava dupli pas sa Vlašićem, nakon kojeg Botica izlazi sam pred Renju, te ga svladava i dovodi Tribunjce u vodstvo.Već u idućoj minuti Banzogo preko Vukadinovića poravnava rezultat. Vukadinović povlači loptu po lijevoj strani, te sa otprilike deset metara neobranjivo pogađa u rašlje desne strane Jirasekova gola. Nakon pogotka Vukadinovića bude se Tribunjci, te prijete dva puta preko Vlašića iz daljine, ali njegove udarce brani Renje. Nakon Vlašića, prijeti i Botica, čiji udarac sa desetak metara brani Renje. U 14. minuti Poljičak izlazi sam ispred Jiraseka, ali njegov udarac brani Jirasek.
Tribunjci dolaze u vodstvo već u prvoj minuti drugog poluvremena, kada Vlašić sa sedam metara sa desne strane špicom svladava Renju. Minutu nakon prijeti Vukadinović iz daljine, ali njegov udarac odlazi pored gola. U 19. minuti Botica izlazi sam pred Renju, ali vratar Banzoga ne dopušta povišenje vodstva Tribunjcima. U 21. minuti Banzogo tri puta prijeti, a udarce Vukadinovića, Shihabija i Poljička brani Jirasek. U 24. minuti Botica još jednom izlazi sam pred Renju, a ovaj mu još jednom čita pokušaj, te spašava vrata Banzoga. U istoj minuti Banzogo poravnava, kada Vukadinović postiže gol na prazna vrata, na asistenciju Štrbinića, koji ga pronalazi nakon odličnog prodora po lijevoj strani. Nakon primljenog pogotka prijete Tribunjci preko Premužića i Vlašića, ali Renje brani i njihove udarce, te svojoj ekipi osigurava novi bod koji će im mnogo značiti u daljnjoj borbi za playoff.

U sudaru dviju odličnih ekipa, očekivala se neizvjesna utakmica. Već u prvoj minuti ekipu Mihovila dovodi u vodstvo Perković, koji nakon prodora po sredini, sa desetak metara puca, te neobranjivo pogađa u lijevi gornji kut Baranovićeva gola. Slavlje igrača Mihovila nije bilo dugog vijeka, jer već u istoj minuti Bumbak nakon odigrane pete iz kornera ostaje sam na pet metara, te poravnava rezultat Minutu potom Kovači dolaze do potpunog preokreta, kada Bumbak prolazi po lijevoj strani, te pronalazi samog Jakšića, koji sa sedam metara pogađa u donji desni kut vratara Pražena. Već u trećoj minuti Kovači povisuju vodstvo, kada Jambrešić šalje dugu loptu za Bumbaka, koji doktorski prebacuje istrčalog Pražena, te postiže pogodak na prazna vrata. U petoj minuti prijeti Jambrešić dva puta iz daljine, ali oba udarca brani Pražen. Minutu potom prvo okvir vrata pogađa sa jedne strane Marov, a nakon toga i Brčić sa druge strane. U osmoj minuti prijete Kovači preko Jakšića, ali njegov udarac odlazi za malo pored vratnice. Bude se i igrači Mihovila, ali udarci Marova, Perkovića i Pauka odlaze pored okvira Baranovićeva gola. U 11. i 12. minuti Rukavina dva puta izlazi sam pred Baranovića, a ovaj oba puta izlazi kao pobjednik. U 13. minuti Bumbak povisuje vodstvo Kovača, kada ostaje nečuvan na desnoj strani, te pogađa suprotni kut Praženova gola. U posljednjoj minuti prijeti i Mihovil, jednom preko Marova i dva puta preko Perkovića, a njihove udarce brani odlični Baranović.
U drugom poluvremenu prvi prijete igrači Mihovila, preko Marova, čiji udarac sa osam metara brani Baranović. U dvadesetoj minuti prijeti i Perković, a njegov udarac brani Baranović. Minutu potom Jambrešić pogađa vratnicu nakon odlične timske akcije Kovača. U istoj minuti Bumbak još jednom povisuje vodstvo, kada oduzima loptu igraču Mihovila, te sa deset metara svladava Pražena. U 25. minuti prijete i igrači Mihovila preko Pauka, koji sa 11 metara pogađa same rašlje gola Kovača, a Baranović brani i ovaj pokušaj. U 27. minuti Kovači postižu pogodak nakon još jednog uigranog kornera, kada lopta dolazi do Bumbaka, a on sa ruba šesterca neobranjivo pogađa u gornji lijevi kut Praženova gola. Minutu nakon Kovači prijete nakon još jednog kornera, a udarac Brčića odsjeda na vratnici. U 29. minuti Brčić nakon kontranapada pronalazi samog na drugoj stativi Jurasa, koji povisuje vodstvo Kovača na 7:1. Brčić se potom nalazi dva puta sam ispred Pražena, ali vratar Mihovila oba puta izlazi kao pobjednik. U posljednjoj minuti nakon kontranapada Bumbak pronalazi samog na drugoj stativi Jurasa, koji postavlja konačni rezultat.
Branitelji naslova od samog početka preuzimaju inicijativu, te već u drugoj minuti prijete preko J. Živkovića, čiji udarac sa 12 metara brani Budiša, lopta se odbija do Plavčića, koji sa četiri metra pogađa vratnicu. U petoj minuti puca i Štrkalj, ali njegov udarac završava na gredi Budišina gola. U osmoj minuti J. Živković Pijacu dovodi u vodstvo, kada sa devet metara lijepo ljevicom pogađa u suprotni kut Budišina gola. Već u idućoj minuti isti igrač povisuje vodstvo, ovaj puta desnom nogom puca sa desne strane u prvi kut vratara Budiše. U 11. minuti se bude i Murterini, te prijete preko Kovačeva iz daljine, a njegov udarac sigurno kupi Periša. Minutu nakon Mudronja izlazi sam pred Perišu, njegov udarac brani vratar Pijace, lopta se ponovno odbija Mudronji, a on pogađa vratnicu.
U 17. minuti prijeti prvo Pijaca preko Labora, a potom i Kurba Vela preko Skračića, a oba udarca sa otprilike devet metara brane vratari. U 19. minuti Pijaca povisuje vodstvo preko J. Živkovića, koji nakon uigranog kornera postiže pogodak. Minutu nakon prijete i Murterini preko Roška, a njegov udarac zaustavlja Periša. U 22. minuti J. Živković postiže prekrasan pogodak iz slobodnog udarca sa 12 metara u kojem topovski od prečke pogađa rašlje Budišina gola. U 25. minuti nakon odlične akcije Pijace, Škugor pronalazi samog Labora, koji povisuje prednost Pijace na 5:0. Već u idućoj minuti Škugor postiže lijepi gol, u kojem sa desne strane, sa udaljenosti malo manje od 9 metara, pogađa u suprotni kut Budišina gola. Ovom pobjedom ekipa Kurbe Vele si je zatvorila vrata playoffa, dok se Pijaca popela na četvrtu poziciju.
U četvrtoj utakmici Psihijatrija je tražila bodove koji bi ju gurnuli u playoff zonu, dok je Đardin jedna od ekipa koja je prije ove utakmice osigurala playoff. U drugoj minuti prva prijeti Psihijatrija preko Jurišića, čiji udarac sa 12 metara brani Donđivić. U petoj minuti prijeti Jurišić još jednom, ali njegov udarac odlazi pored gola. U istoj minuti prijeti i Džapo, ali njegov udarac sa ruba šesterca brani Donđivić. U sedmoj minuti Donđivić još jednom brani udarac Jurišića, ovaj puta sa pet metara. U devetoj minuti se budi i Đardin, te se L. Špadina dva puta nalazi u situaciji 1 na 1 sa vratarom Psihijatrije, a ovaj mu oba puta brani udarce. U desetoj minuti Psihijatriju u vodstvo dovodi Jurišić, koji sa devet metara svladava Donđivića. Minutu prije kraja prvog poluvremena prijeti i Skorić sa druge strane, a njegov udarac brani Čoga. Minimalnim vodstvom Psihijatrije odlazi se na poluvrijeme.
Na prvu priliku u drugom poluvremenu čekalo se punih sedam minuta, kada Erceg nakon odličnog driblinga puca, a njegov udarac brani Čoga. U istoj minuti prijeti i Psihijatrija, kada nakon gužve pred golom Đardina Džapo petom puca, a njegov udarac brani Donđivić. U 23. minuti Skorić poravnava rezultat, kada svladava Čogu sa osam metara, nakon povratne lopte Živkovića. Nakon postignutog pogotka igrači Đardina preuzimaju inicijativu, te prijete preko Ercega i L. Špadine, a oba udarca zaustavlja Čoga. U 27. minuti Đardin prijeti iz kontranapada, a udarac Skorića brani Čoga. U istoj minuti Psihijatrija dolazi u vodstvo preko Džape, kojeg samog na drugoj stativi pronalazi Jurišić. Zadnje dvije minute Đardin uvodi vratara-igrača, te prijete preko Ercega, čiji udarac pogađa vratnicu. U posljednjoj minuti prijeti i Psihijatrija preko Jurišića, čiji prvi udarac zaustavlja Donđivić, dok drugi završava na vratnici. U posljednjim sekundama P. Cota oduzima loptu, te postiže pogodak na prazna vrata i postavlja konačan rezultat. Ovom pobjedom Psihijatrija je ušla među osam ekipa koje idu u playoff, ali sigurno će im trebati još barem jedna pobjeda kako bi osigurali playoff.
U posljednjoj utakmici susrele su se dvije ekipe iz gornjeg dijela tablice. Već u prvoj minuti ekipu Zlarina dovodi u vodstvo J. Brajković, koji sa lijeve strane špicom desne noge neobranjivo pogađa suprotne rašlje Galićeva gola. U drugoj minuti prijete Metalci nakon kornera, kada Višnjić sa dva metra pogađa gredu. U petoj minuti prijeti i Burazer iz daljine, a njegov udarac brani vratar Nižić. Minutu nakon iz kornera sa lijeve strane Vukšić na povratnu loptu pogađa donji lijevi kut Nižićeva gola, te poravnava rezultat. U desetoj minuti Metalci potpuno preokreću rezultat, kada nakon kontranapada Rak sa lijeve strane pronalazi samog Vukšića na desnoj strani, a ovaj sa pet metara pogađa za vodstvo Metalaca. Do kraja poluvremena prijete Metalci još jednom preko Petkovića iz daljine, ali njegov udarac odlazi pored gola.
Prvu priliku u drugom poluvremenu imali su igrači TLM-a, ali kontranapad tri na jedan ne koriste, te se iz toga pruža odlična prilika igračima Zlarina, a udarac Štrelovu brani Galić. U 22. minuti prijeti Zlarin još jednom, ovaj puta preko Ljube, a Galić brani i ovaj udarac. Minutu potom puca i I. Brajković iz daljine, a Galić je još jednom na mjestu. U 25. minuti Burazer prolazi po lijevoj strani, te pronalazi samog Petkovića na drugoj strani, koji malo kasni, te ne zahvaća loptu i propušta izglednu prigodu. U 27. minuti pokušava Zlarin preko Huljeva iz daljine, ali “Gala-klasa” je još jednom siguran na golu. Posljednje tri minute ekipa Zlarina uvodi vratara-igrača, te stišću Metalce, ali bez većih prigoda. U 29. minuti Rak povlači kontranapad, a njegov udarac brani vratar-igrač Štrelov. U posljednjim sekundama, nakon kornera Zlarina, Metalci presijecaju loptu, Rak i Petković odigravaju dupli pas, a Rak postiže pogodak na prazan gol, te postavlja konačan rezultat.