MALONOGOMETNI VIKEND

Ovog vikenda smo imali priliku uživati u čak 14 utakmica. Budimo pošteni, nismo baš u svima uživali, ali ih je ipak bilo 14. Uglavnom, malog nogometa i futsala ko salate.

PORAZ I POBJEDA

Prvi su na teren izašli naši mlađi veterani protiv ekipe MNK CROATIA PERKOVIĆ. Poveli su naši preko Šimca, i kroz prvo poluvrijeme imali još nekoliko prilika, no lopta nije htijela u gol. Croatia je prijetila preko Štrkalja, no ni oni nisu bili precizni. Nakom svega viđenog slobodno možemo reći da su naši bili bolja momčad kroz prvo poluvrijeme.
 U nastavak susreta Croatia ulazi mnogo bolje, odlučnije. Imaju konkretnije prilike i ubrzo, pogotkom Štrkalja, poravnavaju rezultat. U naše redove se uvukao nepotreban nemir, i sve je nekako mirisalo da slijedi i novi pogodak u našoj mreži. To se i dogodilo u 39. minuti. Zadnju minutu su naši pokušali sa šest igrača, uspijeli su stvoriti jednu šansicu, ali za nešto više nije bilo vremena. Podatak da u drugom poluvremenu praktički nismo imali niti jedan udarac u okvir sve govori.

FK BANZOGO – MNK CROATIA  1:2 (1:0)
 Šimac 15′ ; Štrkalj 29′, Đaković 39′

SASTAV: Sokač(g), Varnica(cap), Šimac, Čular, Alviž, Pavasović, Banovac, Restović, Labor, Jurin, Klisović
VODITELJ EKIPE: Z. Bolanča
ŽUTI KRATON: V. Varnica, K. Alviž
IGRAČ UTAKMICE: I. Čular

Nakon mlađih na teren izlaze i stariji veterani. Oni su pak uspijeli doći do bodova i to protiv ekipe MNK PIROVAC. U prvom poluvremenu su praktički sve šanse završile pogotcima. Poveli su naši preko Lozića u 5. minuti na asistenciju Junakovića. Minutu poslije Pirovac poravnava preko Vunića. U 11. minuti Šimunac dovodi Pirovac u vodstvo. Dvije minute kasnije Ljubičić, nakon krasne akcije, pronalazi Mazalina koji poravnava rezultat. U 15. minuti Ljubičić odličnim udarcem sa dvanaest metara pogađa za vodstvo naših. Osim pogodaka možemo izdvojiti još samo žuti karton za igrača Pirovca.
  U nastavak se ušlo u istom tempu. Šanse su se redale jedna za drugom, a u 26. minuti Junaković pronalazi Brnića Boću koji se vrhunski rješava svog čuvara i pogađa za povećanje vodstva. Osim primljenog pogotka, Pirovac je ostao i sa igračem manje. Naime, igrač koji je pokušao zaustaviti Brnića Boću je dobio žuti karton, isti onaj kojeg smo gore spomenuli. Naši nisu uspijeli iskoristiti igrača više, nisu uspijeli čak ni stvoriti neku izgledniju šansu. U 31. minuti smo vidjeli novi pogodak u našoj mreži. Ovog puta strijelac je bio Čubrić. Do kraja susreta Pirovac je bio bliži pogotku, a malo je nedostajalo da ga i postignu dvije sekunde prije kraja susreta nakon, još jedne u nizu, loše intervencije vratara Perana.

MNK BANZOGO – MNK PIROVAC 4:3 (3:2)
Lozić 5′, Mazalin 13′, Ljubičić 15′, Brnić Boće 26′ ; Vunić 6′, Šimunac 11′, Čubrić 31′

SASTAV: Peran(g), Mazalin(cap), Ljubičić, Lozić, Brnić Boće, Junaković, Bilan, Rupić, B. Alfier, Knežević, Brajković

MOGLO JE TO I BOLJE (subota)

Nakon starih prdonja na parket su izašli i futsalići. Naši pulenovi su poraženi od ekipe MNK CB KULA rezultatom 5:1.
 Osim pogotka u 39. minuti, zapravo nismo mogli vidjeti ništa konkretno od naše ekipe. Sve što možemo izdvojiti je dvije šanse iz prvog poluvremena pri rezultatu 0:1 i pregršt katastrofalnih reakcija u obrani tijekom cijele utakmice. Subota za zaborav.

FK BANZOGO – MNK CB KULA 1:5 (0:2)
Bralić 39′ ; Kartelo 4′ 15′, Petković 30′, Petrina 31′, Maretić 40′

SASTAV: E. Rak(g), Konjevoda(cap), Bralić, Vrcić, A. Krnić, S. Jurišić, Vukorepa, A. Rak, Lučev, J. Krnić(g)

BRAVO MOMCI (nedjelja)

Nakon jučerašnjeg poraza od MNK CB KULA, danas su naši futsalići došli do pobjede. Stradala je ekipa MNK ŠUBIČEVAC 08 rezultatom 4:1.
  Do prvog pogotka smo čekali 11. minuta kada Španja dovodi naše u vodstvo. Tri minute poslije Španja se ponovno upisuje u strijelce. U 17. minuti A. Rak povisuje na 3:0, ali mišljenja smo da gol nije regularan. Naime, prilikom udarca prema golu, igrač Šubičevca je namjerno igrao rukom unutar šest metara. Po našem sudu je trebao biti dosuđen kazneni udarac uz crveni karton Ondrika iz Šubičevca. No, što je tu je.
   U drugo poluvrijeme su protivnici krenuli malo odlučnije, prijetili su udarcima iz daljine, ali danas fantastični J. Krnić na vratima je odlično izreagirao. U 38. minuti novajlija Lučev lakoćom postiže svoj drugi ovosezonski pogodak u našem dresu. U posljednjim sekundama utakmice ipak primamo pogodak, preko Ondrika kojeg nitko nije ispratio na drugoj stativi.
  Sad se možemo vratiti na situaciju iz prvog dijela i “neregularnog” pogotka naših, gdje Ondrik nije isključen. Sreća da je utakmica prilikom pogotka Šubičevca već bila riješena.

FK BANZOGO – MNK ŠUBIČEVAC 4:1 (3:0)
 Španja 11′, 14′, A. Rak 17′, Lučev 38′ ; Ondrik 40′

SASTAV: J. Krnić(g), Konjevoda(cap), Španja, A. Rak, Lučev, Bralić, A. Krnić, Vukorepa
VODITELJ EKIPE: I. Čular
IGRAČ UTAKMICE: Bruno Španja