Malonogometni vikend

Ovog vikenda, točnije ove nedjelje, imali smo priliku popratiti četiri naše ekipe. Uz veteranske i futsal ekipu, nastupila je i naša purgerska ekipa u MNLKŠ. Zabilježili smo dvije pobjede, remi i poraz, tako da nedjelja i nije bila tako loša. Krenimo redom.

STARE PRDONJE

Veterani su odigrali 13. kolo u kojem su, osim pobjede naših mlađih veterana, odigrane tri utakmice bez pobjednika. Naši stariji veterani, usprkos pregršt šansi, nisu uspijeli savladati ekipu MNK CROATIA PERKOVIĆ. Nešto slično smo i predvidjeli da bi se moglo dogoditi.

Prvi su na teren izašli mlađi veterani protiv ekipe MNK USKOK. Bila je to jedna od onih utakmica u kojoj znaš da si kvalitetniji, i da protivnik nema što tražiti. Jer budimo pošteni, odavno nismo vidjeli lošiju i bijedniju ekipu u veteranskoj ligi od ekipe USKOKA. No, budući da smo mi Banzogo, i loši i bijedni protiv nas izgledaju super uigrani, opasni i lucidni. Tako je Uskočka lucidnost prvi put izašla na vidjelo u 6. minuti kada su poveli preko Vedrana Vukšića. Samo minutu poslije Klisović svojim ligaškim prvijencem smanjuje rezultat. U 15. minuti ponovno Uskok postiže pogodak, ovog puta preko Relje. Naši uspijevaju poravnati minutu poslije preko Šimca. Činilo se kako je to to što se protivnika tiče, no našu nonšalanciju u fazi obrane koristi Čvrljak koji lakoćom povisuje rezultat u korist svoje momčadi.

Nakon kratkog dogovora na klupi, naša ekipa u drugo poluvrijeme ulazi puno bolje. Šanse se redaju jedna za drugom, a u 24. minuti Pavasović zabija za naše novo poravnanje. U istoj minuti dolazimo i u vodstvo, strijelac je bio ponovno Šimac. Nakon tog pogotka se praktički igralo samo na protivničkoj polovici, a u 37. minuti Alviž postiže pogodak za konačnih 5:3. Do kraja susreta smo mogli vidjeti, još jedan u nizu, show nemoćnog, frustriranog i nedovoljno socijaliziranog brđanina iz redova Uskoka. No, na sve to smo već navikli, tako da nas nije iznenadilo. Naši su ostvarili novu pobijedu, a to je najbitnije.

FK BANZOGO – MNK USKOK 5:3 (2:3)

Klisović 7, Šimac 16, 24, Pavasović 24, Alviž 37;  Vukšić 6, Relja 15, Čvrljak 19

SASTAV: Sokač(g), Varnica(cap), Klisović, Šimac, Pavasović, Alviž, Čular, Banovac, Labor, Jurin

VODITELJ EKIPE: Z. BOLANČA

ŽUTI KARTON: D. Labor

IGRAČ UTAKMICE: Dario Šimac

Poslije mladih, na teren su istrčali i stariji veterani. Oni su imali nešto teži zadatak u odnosu na mlađe. Nakon početnog ispitivanja snaga, u 3. minuti Lozić dovodi naše u vodstvo. Mislili smo da nakon toga kreće klasično kantanje protivnika, ali u 7. minuti Croatia uspijeva poravnati. Nakon toga je utakmica ušla u mirnije vode, a do isteka prvog dijela možemo samo izdvojiti stativu Lozića.

U drugo poluvrijeme naši ponovno ulaze bolje, i u 25. minuti Brnić Boće fantastično zabija za novo vodstvo naših. Nakon pogotka su naši uspijeli promašiti četiri čiste šanse sa kojima su mogli riješiti utakmicu u svoju korist. No, dogodilo se ono najgore. Abramović je u 37. minuti pogodio za poravnanje rezultata. Velika šteta za naše stare starce, jer sa pobjedom iz ove utakmice su mogli mirnije u borbu za pehar.

MNK BANZOGO – MNK CROATIA PERKOVIĆ 2:2 (1:1)

Lozić 3, Brnić Boče 25

SASTAV: Peran(g), Mazalin(cap), Lozić, Brnić Boče, Rupić, Knežević, Ljubičić, Bilan, Junaković

IMA LI NADE ZA NAS

Nakon veteranskih okršaja, na red su došli i oni iz futsal lige. Igralo se 16. kolo, a naši pulenovi ovog vikenda nisu igrali. Nastupili jesu, ali igrali nisu. Drugačije se niti ne može opisati tih 40 minuta jada i bijede. Ako išta više od toga napišemo izgledati će da se nešto i događalo od strane naših, ali nije. Toliko puta već viđen scenarij ove sezone. Spuštene gaće pa vi gospodo udarajte koliko hoćete. Ono…na izvolte.

FK BANZOGO – MNK ŠIBENIK 2:6 (1:1)

Konjevoda 18, Lučev 40; Knežić 12, 33, Jelić 22, Zoričić 35, Bura 36, Gatara 37

SASTAV: J. Krnić(g), Konjevoda(cap), Lučev, Vrcić, Bralić, Jurišić, A. Rak, Španja, A. Krnić, Bolanča, E. Rak

MNLKŠ

Nakon ove žalosti koju ste gore mogli pročitati, na red je došla i purgerska liga. Naša ekipa je pobijedom otvorila sezonu. A u nastavku možete pročitati izvještaj sa utakmice.

7:4?? ŠTA SE IGRALI VI?

Nakon opreznog otvaranja utakmice, Banzogo u trećoj minuti dobiva prvi korner nakon pokušaja Vukadinovića iz daljine. Dragojević izvodi povratnu loptu, Vukadinović puca lijevom nogom u suprotni kut i tamo se našao Štrbinić koji posprema loptu u gol. Nakon toga nije bilo previše uzbuđenja, Đardin je pokušavao uspostaviti kontrolu bez nekih izraženih šansi i s pokušajima koje je Renje lagano zaustavljao. Banzogo je čekao kontre i pokušavao udarcima iz daljine. U 11. minuti Banzogo iz slobodnog udarca sa nekih 10 metara preko Vukadinovića povećava vodstvo. Do poluvremena više nije bilo izraženih šansi na obje strane.

U drugom poluvremenu Đardin očekivano preuzima kontrolu i kreće u hvatanje rezultata, a Banzogo se orijentira na obranu i čeka priliku iz kontri. U 19. minuti Đardin smanjuje rezultat nakon što Renje brani dalekometni pokušaj, igrači Banzoga su neodlučni oko izlaska na odbijenu loptu i na nju natrčava Skorić i posprema je u gol. Đardin nakon postignutog gola preuzima još više rizika i to im se isplatilo u 22. minuti kada Živković iskorištava šansu i poravnava rezultat. Govor tijela obje ekipe ukazivao je na to da bi se mogao dogoditi potpuni preokret što je već mnogo puta viđena situacija u malom nogometu nakon stizanja dva gola zaostatka. Mreže su mirovale do 26. minute i onda se u zadnjih 5 minuta ušlo u nevjerojatnu završnicu sa 7 golova. Banzogo je nakon nekoliko minuta uspješnog branjenja uspio ponovno povesti. Renje je rukom preko cijelog terena pokušao uposliti Štrbinića koji je imao igrača na leđima. Golman je istrčao s gola i uspio prvi doći do lopte te ju malo skrenuti, a na ničiju loptu natrčava Poljičak i pogađa za 3:2. Đardin tada vadi golmana i pokušava stići rezultat s golmanom-igračem te tako igra do kraja utakmice. Na 3:3 poravnava Živković u 28.minuti nakon što je spretno prošao svog čuvara. U istoj minuti Dragojević odlično prolazi po boku, šalje oštru loptu u sredinu, a na drugoj stativi Poljičak neometano vraća Banzogo u vodstvo 4:3. Đardin nakon primljenog gola zove time out i odmah u sljedećem napadu dolazi do izjednačenja nakon što je Živković svojim trećim golom okrunio lijepu akciju. Banzogo je opet pokazao karakter i upornost i na isteku 29.minute ponovno dolazi u vodstvo. Štrbinić je presjekao jednu loptu na svojoj polovici i poveo kontru. Proslijedio je do Vukadinovića koji pogađa Poljička na drugoj stativi i on svojim hat-trickom dovodi Banzogo u, pokazalo se, nedostižnu prednost. Đardin je krenuo na sve ili ništa, a Banzogo to koristi i sa dva pogotka u zadnjoj minuti privodi utakmicu kraju. Prvo je Renje kirurški precizno preko cijelog terena dugom loptom rukom pogodio Vukadinovića koji nije imao težak posao nakon što je golman-igrač Đardina krivo procijenio let lopte i ostao kratak u istrčavanju na nju. U zadnjim sekundama Štrbinić presjeca jednu loptu na centru i poentira na prazan gol.

BANZOGO – ĐARDIN 7:4

Poljičak 26, 28, 30, Štrbinić 3, 30, Vukadinović 11, 30

SASTAV: Renje(g), Vukadinović(cap), Poljičak, Štrbinić, Roško, Dragojević, Maretić

IGRAČ UTAKMICE: Krešimir Poljičak