MALONOGOMETNI VIKEND

Ove nedjelje nastupile su tri naše ekipe, sve tri na Baldekinu, dok je ekipa u Zagrebu bila slobodna. Prvi su na teren izašli stariji veterani koji su u derbiju kola pretrpjeli poraz od ekipe MNK BILICE. Nakon njih su, u “mini” derbiju, mlađi veterani nadigrali ekipu MNK BARUTANA. Naša futsal ekipa je u susretu protiv ekipe MNK MIRLOVIĆ ZAGORA doživjela novi ovosezonski poraz.
  Od ovog kola više nećemo pisati iscrpne izvještaje sa svih utakmica, već ćemo odabrati jednu utakmicu kojoj ćemo se malo više posvetiti.

VETERANSKA ŽMNL

Sniježnu nogometnu nedjelju su otvorili stariji veterani. Zabilježen je poraz od 0:2 protiv Bilica. Imali su naši svojih šansi, ali je manjkalo preciznosti. Najbolju priliku je imao Lozić, koji je ove sezone, slobodno možemo reći, najbolji pojedinac starije veteranske ekipe.

MNK BANZOGO – MNK BILICE  0:2

SASTAV: Peran(g), Mazalin(cap), Lozić, Rupić, B. Alfier, Brajković, Brnić Boće, Ljubičić, Junaković, Bilan
VODITELJI EKIPE: D. Alfier i I. Strika
IGRAČ UTAKMICE: Miro Lozić

JOŠ DA JE MALO SNAGU DIGNIT….

U “mini” derbiju kola, mlađi veterani su htijenjem, igrom, a na kraju i rezultatski deklasirali ekipu MNK BARUTANA. Rezultat 4:2 na prvu možda i ne izgleda kao da si nekog deklasirao, no na terenu je izgledalo baš tako. BARUTANA je svoje pogotke postigla u zadnjim minutama utakmice kad je sve već bilo riješeno, a sve njihove šanse na utakmici možemo nabrojati na prste jedne ruke. I to one od umirovljenog stolara. Šala mala.

Naši su bolje otvorili utakmicu, u obrani čvrsto, a u napadu konkretno. Protivniku se nije ostavljalo mnogo prostora, tek za pokoji pokušaj iz daljine. Do 15. minute su naši pokušavali probiti obranu Barutane, a onda se ukazao vižgljasti Pavasović koji gura loptu iza protivničkog vratara.
U drugo poluvrijeme su naši ušli još čvršće i odlučnije. Protivnika se stisnulo visoko, bez da mu se ostavilo prostora za ikakvu kombinaciju. U 22. minuti Pavasović je ponovno bio na pravom mjestu i svojim drugim pogotkom povisuje rezultat. Samo minutu poslije, Šimac povisuje na 3:0. Nakon tog pogotka naši su malo smanjili ritam, što ih je koštalo u 35. minuti kada Marasović postiže pogodak za Barutanu. Zadnjih pet minuta utakmice naši se ponovno dižu visoko na protivničku polovicu što je rezultiralo brzim pogotkom Labora u 36. minuti. Do kraja susreta ekipa Barutane je postigla još jedan pogodak, ali ipak prekasno za bilo kakve dodatne komplikacije po našu ekipu. Strijelac je bio Rudan u 40. minuti.

FK BANZOGO – MNK BARUTANA  4:2
Pavasović 15′ 22′, Šimac 23′, Labor 36′ ; Marasović 35′, Rudan 40′
SASTAV: Sokać(g), Varnica(cap), Pavasović, Šimac, Labor, Čular, Alviž, Klisović, Banovac, Jurin

9MNK Uskok1601152164-431

Porazom protiv ekipe MNK BILICE naši stariji veterani su si dodatno zakomplicirali put do pehara, ali uz povoljne rezultate iz drugih utakmica naši mlađi veterani su itekako u igri za treće mjesto. No, ne brzajmo. Istaknimo samo da je bodovna razlika između trećeplasirane i pretposljednje ekipe samo sedam bodova, a kako je ovo sezona u kojoj svatko može pobijediti svakoga, sve je moguće. Do kraja sezone je ostalo četiri kola, a obje naše ekipe trebaju pauzirati po jednu utakmicu zbog neparnog broja ekipa. Iznimno se veselimo uzbudljivoj završnici prvenstva.

A VI, KAKO TE?

U futsal ligi ništa novoga. Favoriti pobjeđuju, naši gube. I u ovom kolu smo svjedočili nezainteresiranosti pojedinaca u fazi obrane. Ono što je našu ekipu nekoć krasilo, čvrsta i stamena obrana, danas je tek puka priča, a ovo što trenutno gledamo od naših futsalića može poslužiti jedino za popunjavanje programa na danima satire. Za napadačke izlete nemamo prigovora, dok ovo “ozada” ne sliči na ništa. Mogli bi sada svega napisati, sve ih redom izvrijeđati, čak i prozvati pojedince, ali budući da sa tim nećemo dobiti apsolutno ništa, ali baš ništa, onda niti nećemo. Bar ne još.
Do kraja sezone je ostalo još četiri kola, našima tri jer su u zadnjem kolu slobodni. Iako smo dojma da su slobodni cijelu sezonu, uz tek pokoji bljeskić.

FK BANZOGO – MNK MIRLOVIĆ ZAGORA  3:4
Španja 25′ 38′ 40′ ; Slavica 7′, Blaić 14′ 24′ 26
SASTAV: J. Krnić(g), Konjevoda(cap), Španja, Vrcić, A. Krnić, Lučev, Bolanča, Bralić, Vukorepa, A. Rak, Jurišić

MNLKŠ

U MNLKŠ su na rasporedu bile utakmice 3. kola. Odigrane su samo tri utakmice, a naša ekipa je bila slobodna.

Rezultati 3. kola MNLKŠ

MIHOVIL – ĐARDIN  3:1
TLM – PIJACA  9:1
PSIHIJATRIJA – ZLARIN 2:0
CB ENIGMA – KOVAČI ŠIBENSKOG MOSTA utakmica odgođena za 04.03.