Malonogometni vikend

Ove nedjelje nastupile su četiri naše ekipe, a učinak je bio “po apo”, odnosno 2 od 4. Veteranske ekipe su odigrale utakmice 17. kola, futsal ekipa 21. kolo, ujedno i svoje posljednje ove sezone, a momci iz Zagreba svoje 6. kolo. Krenimo redom.

VETERANSKA LIGA

Prvi su na teren istrčali mlađi veterani, koji su deklasirali ekipu PIROVAC sa rezultatom 4:0.
Nakon njih, stariji veterani su odmjerili snage protiv ZLATNE RIBICE, a slavila je RIBICA rezultatom 3:0.

“LE DEKLAS” vol.1

Od prve do posljednje minute susreta na terenu je postojala samo jedna ekipa, naša naravno. PIROVAC nije uspio napraviti niti jednu ozbiljniju priliku pred našim golom, a i ono malo što su kombinirali je na vrijeme prekinuto. Sa druge strane pak smo mogli vidjeti pravu rapsodiju. Pregršt prilika i lijepih poteza je na kraju rezultiralo visokom pobjedom naših, koji su još jednom prezentirali fantastičnu predstavu.

FK BANZOGO – MNK PIROVAC  4:0 (2:0)
Labor 17′ 35′, Klisović 20′, Šimac 22′

SASTAV: Muselinović(g), Varnica(cap), Čular, Banovac, Alviž, Pavasović, Labor, Šimac, Jurin, Klisović, Delić
VODITELJ EKIPE: Z. Bolanča
ŽUTI KARTON: D. Labor
IGRAČ UTAKMICE: Domagoj Labor

“LE DEKLAS” vol.2

Nakon odlične partije mlađih veterana očekivali smo, u najmanju ruku, jednako i od starijih veterana. No, nije bilo ni približno tome. Stradali su od ekipe ZLATNA RIBICA. Imali su naši svojih šansi, ali RIBICA je bila bolja i kvalitetnija momčad. Odavno nismo vidjeli toliko nervoze kod naših. Dva žuta kartona Lozića i neobjašnjivi odlazak Barišića sa terena usred utakmice dovoljan su dokaz o količini nervoze i frustracije u najbitnijoj utakmici sezone.

MNK ZLATNA RIBICA – MNK BANZOGO  3:0 (1:0)
Čogelja 16′, Luša 23′, Stegić 26′

SASTAV: Peran(g), Mazalin(cap), Lozić, Rupić, Barišić, Junaković, Bilan, Brnić Boče, Brajković, Knežević

Slobodna je bila ekipa MNK BILICE.

Da je veteranska liga ove godine u svom najzanimljivijem izdanju pišemo već odavno, a situacija da se u zadnjem kolu odlučuje o finalnim pozicijama na tablici govori u prilog tome. Naše ekipe još uvijek mogu do trećeg mjesta, ali sa nešto manje šanse nego do ovog kola. Postoje kombinacije i za jednu i za drugu ekipu, no isključivo se ovisi o drugim rezultatima. Bilo kako bilo, jako jako zanimljiva nedjelja je pred nama.

FUTSAL LIGA

U posljednjem susretu ove sezone, naša futsal ekipa je uspjela doći do pobjede protiv ekipe JEZERA II. Tijekom cijelog susreta naši futsalići su bili bolja ekipa. Prijetili su naši iz svih mogućih situacija. Stativa Bolanče iz slobodnjaka, stativa Bralića sa 5 metera, ziceri A. Raka i Vrcića u situaciji jedan na jedan sa vratarom samo su neke od vrhunskih šansi. Imali su i protivnici svojih šansi, no E. Rak je sa nekoliko odličnih intervencija održao naše bez primljenog pogotka. Najbitniji trenutak utakmice dogodio se u 30. minuti. Nesporazum Španje i E. Raka, na 12-ak metara od našeg gola, rezultirao je direktnim crvenim kartonom za Raka koji je namjerno igrao rukom. Dok su se naši raspravljali sa jednim od sudaca, igrač JEZERA II je ušao u raspravu sa drugim sudcem, gdje je uspio zaraditi dva žuta kartona, oba zbog prigovora, što je našima itekako olakšalo isključenje Raka. Na naš gol je stao Bolanča, što se pokazalo kao pun pogodak. U 35. minuti, nakon jedne obrane, Bolanča vuče kontru i u kombinaciji sa A. Rakom postiže pogodak za vodstvo naših. Do kraja susreta vidjeli smo još nekoliko šansi sa obje strane, no vratari su bili na nivou.

Što se ostalih utakmica futsal lige tiče, bilo je iznenađenja. Posebice u utakmici između CB KULA i MIRLOVIĆ, u kojoj je ekipa MIRLOVIĆ slavila rezultatom 0:2. Novi prvak lige je ŠIBENIK 1983, koji je razmontirao ekipu DUBRAVICA sa visokih 8:1. Ekipa PRIMOŠTENA nije uspijela doći do pobjede protiv RUPA, i samim time su ispali iz utrke za treće mjesto koje je ove godine odnijela ekipa DUBRAVICA.
  U zadnje kolo ulazimo sa poznatim osvajačima prve tri pozicije, ostaje jedino upitno kako će se ostale ekipe posložiti na konačnoj tablici. No, to je ionako manje bitno. Naša ekipa je u zadnjem kolu slobodna, a ovim putem čestitamo ekipama koje su uspijele doći do pehara.

Spomenimo i to da se naš Zoran Bolanča, nakon četrnaest godina igranja u seniorskoj konkurenciji oprostio od futsal ekipe. Kako će svoju malonogometnu karijeru nastaviti u veteranskoj konkurenciji, ovim putem želimo mu puno sreće u novim borbama sa starim lavovima.

MNLKŠ

U Zagrebu je odigrano 6. kolo MNLKŠ, a naša ekipa je doživjela novi poraz, ovog puta je bila bolja ekipa CB ENIGMA. Naši nikako da dođu do bodova, a novi visoki poraz je lagani znak za uzbunu.

Izvještaj utakmice 6. kola – BANZOGO – CB ENIGMA

Pogled na rezultat ne odaje potrebu za nekakvim detaljnijim opisom, ali ipak prenosimo nekoliko rečenica kako bi se stekao kakav-takav uvid u utakmicu 6. kola između Banzoga i dosad neporažene Enigme.
  Prvo poluvrijeme je bilo donekle gledljivo i zanimljivo na obje strane. Enigma je bila bolji protivnik i na poluvrijeme je otišla s dva gola prednosti i dojam je da je obrana Banzoga morala bolje reagirati kod oba gola. U drugom poluvremenu Banzogo kreće malo otvorenije prema naprijed, dok se defenzivna igra cijele ekipe može slobodno nazvati kriminalnom. Gubljenje lopti na centru, kriva dodavanja na svojoj polovici i naivna ispadanja rezultirala su brojnim kontrama Enigme i kažnjavanjem gotovo svake pogreške. Nakon Maretićevog gola za 4-1 u 20. minuti, izgledalo je da bi se možda i moglo zaprijetiti najmlađoj i najpotentnijoj ekipi lige, ali ranije spomenute kardinalne greške dovele su do ponižavajućeg poraza od sedam golova razlike. Kod Enigme treba posebno istaknuti prošlogodišnjeg igrača ‘zagrebačkog’ Banzoga Juru Copića, koji je zabio četiri gola, te bivšeg ‘originalnog’, banzogaša Kneževića koji je djelovao nesavladivo na golu. Treću utakmicu zaredom Banzogaši se nakon nelošeg prvog poluvremena u nastavku raspadaju, a Enigma nastavlja niz neporaženosti i opravdava visoki plasman.

9Mihovil81341424-105

Eto dragi naši, došli smo do samog kraja futsal i veteranske lige. I dok se u futsal ligi znaju osvajači pehara, u veteranskoj konkurenciji je još sve otvoreno. STARI GRAD i BILICE su u utrci za prvo mjesto, a u borbi za treće mjesto najbolje izglede ima ekipa ZLATNA RIBICA, no pričekajmo nedjelju, jer nešto će se pitati i naše ekipe. Neznamo još satnice odigravanja utakmica, ali parovi su odavno poznati.