Malonogometna liga Kluba Šibenčana

Nakon Uskrsne pauze, ove nedjelje nastavljeno je natjecanje u MNLKŠ. Odigrane su dvije utakmice 7. kola, te zaostala utakmica 5. kola. Od te tri odigrane utakmice, dvije je igrala naša ekipa, a onu treću su odigrali MIHOVIL i KOVAČI ŠIBENSKOG MOSTA koji su remizirali rezultatom 4:4. Ostale utakmice su odgođene za neku drugu zgodu.

“6:1 6:4”

  Iako bi se dao izvući zaključak da se radi o teniskom susretu, ipak ne. Naime, nakon dužeg posta, naša ekipa je uspjela zabilježiti pobjedu, štoviše dvije. “Platile” su ekipe MIHOVIL i PIJACA. Radi o dvije izuzetno vrijedne pobjede protiv izravnih konkurenata za mjesta u playoffu i na taj način praktički je osigurano sudjelovanje u završnici lige. Prvo je na rasporedu bila odgođena utakmica 5. kola protiv Mihovila, a nakon toga i utakmica tekućeg 7. kola protiv momčadi Pijace s kojom smo dijelili isti broj bodova, uz utakmicu manje.

Banzogo – Mihovil 6:1 (Vukadinović x3, Roško, Plenča, Poljičak)
Utakmica je počela u opreznom tonu na obje strane, a Banzogaši su s vremenom polako preuzimali inicijativu i počeli koristiti činjenicu da su igrači Mihovila igrali bez zamjene i da su ranije već odigrali jednu utakmicu. Nakon nekoliko poluprilika Banzogo dolazi u vodstvo u 10. minuti preko Vukadinovića koji nakon oduzete lopte sam kreće na protivničku polovicu i nakon nekoliko dobijenih duela poentira lijevom nogom u suprotni kut. S tim se rezultatom otišlo i na odmor. U drugom poluvremenu Banzogo brzo povećava vodstvo na 2:0 Vukadinovićevim golom iz slobodnog udarca, ali Mihovil odmah u sljedećoj minuti preko Marova najavljuje povratak u utakmicu. Da se to ne bi dogodilo pobrinuo se Vukadinović svojim trećim zgoditkom u 20. minuti i nakon toga Mihovil praktički nestaje s terena. Do kraja utakmice Banzogo je očekivano prepustio loptu protivnicima, povukao se na svoju polovicu i čekao prilike iz kontri i polukontri za povećanje vodstva. To se i dogodilo pa su u zadnjih pet minuta utakmice preko Roška, Plenče i Poljička postavili visoki konačni rezultat od 6:1 i uhvatili zalet za sljedeću utakmicu koja je slijedila odmah nakon ove.

Pijaca – Banzogo 4:6 (Poljičak x5, Vukadinović)
Na krilima ranije pobjede Banzogo je u visokom ritmu ušao i u ovu utakmicu i već u prvoj minuti Vukadinović nakon duplog pasa s Poljičkom, udarcem sa šest metara u kut Perišinog gola dovodi ‘crvene’ u vodstvo. Nastavak poluvremenu, izuzev nekoliko dalekometnih pokušaja s obje strane, nije donio prevelika uzbuđenja do 10. minute kada Poljičak diže vodstvo na 2:0 i najavljuje ‘one man show’ u nastavku utakmice. U posljednjih 15 sekundi poluvremena, obrana Banzoga pomalo nespretno reagira pod pritiskom i poklanja indirekt Pijaci iz kojega, nakon odbijenog udarca Vlado Živković smanjuje rezultat i donosi poticaj Pijaci za drugo poluvrijeme. U drugom poluvremenu najmlađi igrač lige preuzima sve konce igre u svoje ruke i zabija kao na traci u 19., 21. i 26. minuti, kreirajući prilike sam sebi driblingom, pospremajući odbijance i zatvarajući drugu stativu. U nekoliko navrata Pijaca se pokušala vratiti i smanjivali su rezultat preko Škugora i Marina Živkovića, ali Poljičak im svojim petim golom u 29. minuti gasi sve nade i postavlja konačni rezultat od 6:4 kojim Banzogo skače na peto mjesto i praktički osigurava nastup u playoffu.

PosClubPWDLFAGDPts
1CB Enigma862029101920
2Psihijatrija862025141120
3Kovači Šibenskog mosta85122820816
4TLM840427141311
5Banzogo MNLKS83142637-1110
6Zlarin82151923-47
7Đardin82061932-136
8Pijaca82061629-136
9Mihovil81341424-105