PORAZ, POBJEDA I REMI

Proteklog tjedna sve tri naše ekipe su nastupile u svojim natjecanjima. U srijedu je na rasporedu bila “LIGA FIRMI, a naši su zabilježili novi poraz, ovog puta od ekipe FJAKA. U veteranskoj ligi “40+”, naši su pobijedili oslabljene BILICE, a u MNLKŠ, nakon vodstva, naši se moraju zadovoljiti remijem. Krenimo redom.

MININOGOMETNA LIGA ŠIBENIK

Utakmicama 10. kola, ove srijede je nastavljeno natjecanje u popularnoj “LIGI FIRMI”. Naša ekipa je odigrala susret protiv ekipe FJAKA koja je slavila rezultatom 2:3. Imali su naši mnoštvo prilika, pogotovo pridošlica Lemac, no nedostajalo je koncentracije u završnici. Oba pogotka za naše je zabio Stipe Vukorepa.

  
Rezultati 10. kola

BANZOGO – FJAKA  2:3
Vukorepa x2 ; I. Dabov, N. Knežić, M. Gatara
GALERIJA J.D. – CB KULA  1:6
M. Malada ; T. Petrina x2, E. Maretić x3, To. Junaković x2
STARI GRAD FONTANA – PERKOVIĆ  3:3
F. Cinotti, F. Batinica, R. Nospak ; A. Papak x2, L. Perković
SC MANDALINA – NAPRIJED  2:1
V. Jurković x2, K. Pastuović ; A. Milovac
Slobodna je bila ekipa CIAK

Raspored 11. kola

17:30 FJAKA – STARI GRAD FONTANA
18:15 NAPRIJED – GALERIJA J.D.
19:00 CIAK – SC MANDALINA
19:45 CB KULA – BANZOGO
Slobodna je ekipa PERKOVIĆ

Zabrana nastupa za 11. kolo – F. Kalabrić(STARI GRAD FONTANA), Z. Bolanča(BANZOGO) 

POBJEDA VETERANA

Nakon prošlotjednog remija protiv ekipe STARI GRAD, u ovom kolu veterani su došli do pobjede. Stradala je ekipa BILICE rezultatom 5:2. Ovom pobjedom je dodatno utvrđeno prvo mjesto, a bilo bi pravo čudo da do kraja naši ne uspiju dignuti najveću kantu.

Rezultati 8. kola veteranske lige “40+”

BANZOGO – BILICE  5:2
N. Ljubičić x3, D. Mazalin, M. Barišić ; D. Mikulandra, P. Slavica
MANDALINA – RASADNIK  14:1
B. Vrzić x2, Z. Aleksa x3, V. Bačelić x2, N. Šare, L. Bogdanović x3, H. Brnić-Boće x3 ; I. Sigurnija
KATANAĐO – STARI GRAD  2:4
M. Sušić, Ž. Vukičević ; N. Manojlović x2, P. Sladić, R. Čupić

MNLKŠ

  Utakmica između pretendenta na prvo mjesto, ekipe Psihijatrije i Banzoga, koji je sa prošlotjednih šest bodova osigurao nastup u playoffu, ponudila je mnoštvo uzbuđenja, preokreta i dobrog futsala. Početak utakmice očekivano je protekao u ispitivanju snaga do velike pogreške igrača Banzoga u 3. minuti, koji su umjesto vlastite kontre, krivim dodavanjem u svojoj polovici omogućili čistu šansu Psihijatriji koju Cota rutinski realizira. Nakon toga postalo je vidljivo na koji način će obje ekipe graditi svoju igru. Banzogo je prepustio posjed iskusnijoj i brojnijoj ekipi Psihijatrije i strpljivo čekao svoje prilike iz kontri i polukontri. Do 12. minute nije bilo izrazitih šansi, a tada Poljičak prima loptu na lijevoj strani, driblingom se riješava dvojice protivnika i poravnava rezultat silovitim udarcem sa 5 metara. Samo minutu kasnije Banzogo dolazi do preokreta. Neuspjeli napad Psihijatrije završio je u rukama jako dobrog Renje koji uočava Vukadinovića na lijevoj strani terena u istrčavanju kontre. Nakon preciznog dodavanja Vukadinović se oslobađa čuvara i posprema loptu za vodstvo 2:1 i s tim rezultatom se otišlo na odmor. 
  Početkom drugog poluvremena Banzogo dodatno povećava vodstvo nakon što je Štrbinić probio desnu stranu i dodao povratnu loptu za Poljička koji se ovim zgoditkom izjednačio na vrhu liste strijelaca sa bivšim igračem Banzoga Copićem. U tom trenutku izgledalo je da bi Banzogo mogao doći do sva tri boda pa nedugo zatim Psihijatrija počinje igru s golmanom igračem. U tom periodu Banzogo je propustio nekoliko, malo je reći čistih prilika, za odlazak na vjerojatno nedostižnu razliku. Prvo je Knežević fantastično obranio Dragojevićev udarac iz blizine nakon brzo izvedenog kornera. Nekoliko minuta kasnije čista šansa za Banzogo. Nakon fantastično odigrane kolektivne obrane, Živković na centru oduzima loptu posljednjem igraču Psihijatrije i pred sobom ima prazan gol. Između nekoliko opcija koje su uključivale vođenje lopte do praznog gola ili dodavanje nadolazećem Poljičku, izabrao je udarac s centra koji ne pogađa cilj. Nakon toga se dogodio standardni nogometni scenarij ‘ako ne zabiješ, primiš’ i Psihijatrija je u posljednje dvije i pol minute golovima Jurišića i Džape iskoristila igranje s golmanom igračem i došla do izjednačenja. Vrijedi još spomenuti Vukadinovićev pokušaj s gola na gol pri rezultatu 3:2 koji je otišao pored gola. 
Sve u svemu, remi je možda i najpravedniji rezultat uzevši u obzir sva događanja na terenu. Psihijatrija, kao iskusnija i bolje rangirana momčad, je imala posjed lopte i puno veći broj udaraca iz daljine koji su završavali pored gola ili bi ih Renje branio, a Banzogo se orijentirao na kontre i polukontre iz kojih je imao za nijansu izraženije prilike. Rezultat ne mijenja ništa za današnje suparnike jer Psihijatrija i dalje ima velike izglede za osvajanje prvog mjesta i izravan prolazak u polufinale, a Banzogo je ovim bodom osigurao minimalno peto mjesto. Budu li igrači Banzoga uspjeli ponoviti igru u obrani kao u 27 večerašnjih minuta, mogli bi napraviti probleme bilo kojem bolje rangiranom protivniku u playoffu.