MNLKŠ

BANZOGO – KOVAČI ŠIBENSKOG MOSTA 2:6 (Plenča, Krvavica)

Da je netko na početku sezone rekao da će ove dvije ekipe u zadnjem kolu igrati za treće mjesto vjerojatno bi, s obzirom na ambicije i rostere ekipa, Banzogaši potpisali tu prognozu dok bi Kovači dobro promislili o tome obzirom na ambicije prema prvom mjestu.

Posljednja tri kola obje ekipe imaju dvije pobjede i jedan remi uz mnoštvo zabijenih i primljenih golova pa je i ova utakmica jamčila golijadu i neizvjesnost. Prvo očekivanje se ispunilo, ali prevelike neizvjesnosti ipak nije bilo. Utakmicu bolje otvara Banzogo i već u prvim minutama Barić izvrsnim refleksom brani odličan udarac Živkovića. Nakon toga na terenu nije bilo prevelikih uzbuđenja sve do devete minute kada Bušac dovodi Kovače u vodstvo. U 13. minuti Mandić povećava vodstvo i kada se pomislilo da se s tim rezultatom odlazi na odmor, obrana Banzoga ne reagira baš najbolje i u posljednjim sekundama Bušac pogađa za 3-0 i šalje obje ekipe na odmor. Ovakav rasplet najavljivao je rezultatsku katastrofu za Banzogo koja im se već nekoliko puta i dogodila ove sezone.
Banzogaši su se ipak uspjeli konsolidirati na poluvremenu i u prvoj minuti drugog dijela smanjuju rezultat na 3-1, nakon što je Vukadinović presjekao rizično dodavanje Kovača i u kontri poslužio Plenču koji sigurno pogađa. U tom je trenutku izgledalo da bi do kraja moglo biti još uzbuđenja, ali to je palo u vodu u standardnom periodu ‘Banzogovog blackouta’ i neshvatljivih grešaka između 18. i 20. minute kada su ove sezone primili već mnoštvo golova. Pogrešno postavljanje cijele ekipe, loša dodavanja u nedopustivim situacijama i, na trenutke, smiješne reakcije kompletne ekipe na terenu, šanse su koje ekipe poput Kovača ne propuštaju i golovima Škugora i Bušca odlaze na visokih 5-1. Banzogo se tada koncentrirao na obranu želeći izbjeći rezultatsku katastrofu. U 22. minuti Krvavica koristi dodavanje Poljička i zabija drugi gol Banzoga na današnjoj utakmici, a u 26. minuti Bušac svojim četvrtim zgoditkom postavlja konačni rezultat i penje se na prvo mjesto na ljestvici strijelaca.

Banzogaši su kraj regularnog dijela sezone dočekali na petom mjestu koje su osigurali još u prošlom kolu. Sezona je bila puna amplituda – gubili su od praktički svih bolje rangiranih ekipa i to sramotno visokim rezultatima, a dobili su skoro sve koje su ‘morali’ dobiti kako bi ispunili zadani cilj plasmana u playoff. Gledajući statistiku u oči bode podatak o najviše primljenih golova (37) što ide na dušu kardinalnim pogreškama, padovima koncentracije i pomalo ‘indijanskom’ nogometu kompletne ekipe koji je ipak rezultirao i visokim brojem postignutih golova (26). U četvrtfinalu ih čeka repriza prošlogodišnjeg četvrtfinala i kasniji osvajač TLM koji je i u regularnom dijelu ove sezone odnio laganu pobjedu od 4-0.